Soutěže

Výsledky jarního kola turnaje SNAG 2018

Datum: 30.5.2018  |  Formát:  |  Místo:

Druhý ročník jarní přípravné soutěže se SNAGem, určené pro děti ze základních škol, golfových kroužků a sportovních klubů ve věku 6-14 let, má své vítěze a postupující do finále. Do něj se kvalifikovalo 10 družstev ze škol a kroužků, která se kvalifikovala dosažením celkového skóre 114 ran a níže a tím zdolala hranici cutu.

Do soutěže, kterou vyhlásila Česká Golfová Federaceve spolupráci s Czech SNAG Associationse zapojilo 41 základních škol a klubových kroužků z celé ČR. Soutěž odehrálo a výsledky ke zpracování odeslalo 40 družstev.

Samotná soutěž proběhla ve dnech 14. – 28. května 2018 na domácí půdě přihlášených škol a klubů dle předem stanovených pravidel a kritérií. Soutěž byla určena pro děti z přípravných kroužků bez golfového HCP a děti se začínajícím HCP  nad 40, což bylo dodrženo.

Vítězem jarního kola soutěže se zaslouženě stal SNAG/golfový kroužek při ZŠ Hranice n.Moravě, jehož hráči zvládli nadefinované hřiště zahrát s celkovým skóre 94. Spolu s dalšími postupujícími devíti družstvy se mohou těšit na účast v celostátním finále, které se uskuteční v rámci doprovodného programu turnaje D+D Real Czech Mastersv Golf Resortu Albatross   v pátek 24.8.2018

Družstva postupující do celostátního finále:

Obrázek3

Soutěž měla své vítěze také z řad jednotlivých hráčů. Nejlepšího osobního dosaženého výsledku 20 ran dosáhl Aleš Zabloudil ze ZŠ Hranice n. Mor, následovaný spoluhráčem ze stejného školního družstva Lukášem Krupičkou se skóre 22 ran + Hole-In-One. Jako třetí se umístil Patrik Keleš ze ZŠ Velvary s také s 22 ranami.

Pořadí jednotlivců:

Obrázek2

Soutěže se opět zúčastnilo méně děvčat než chlapců v poměru 50 dívek/ 110 chlapců.

Nejmladšími v soutěži byli hráči družstva z Bohdanče GK Pardubice, naopak nejstaršími hráči vítězného družstva ze ZŠ 1. máje v Hranicích n. Mor. Obě družstva byla ryze chlapecká.