Soutěže

Kvalifikace SNAG turnaje je u konce! Deset finalistů se utká na Albatrosu

Datum:  |  Formát:  |  Místo:

Je za námi třetí ročník jarní celorepublikové soutěže čtyřčlenných družstev se SNAGem, které je určeno pro děti ve věku 6-14 let ze základních škol a golfových přípravek. A my už známe výsledky a družstva, která se probojovala do letošního finále. Postupujícími jsou ta družstva, která měla celkové skóre 120 a níže. Finále se zúčastní 10 družstev.

Do soutěže, kterou připravila Czech SNAG Association ve spolupráci s Českou Golfovou Federací a jejím projektem Se školou na golf se zapojilo 36 základních škol a klubových kroužků z celé ČR. Soutěž odehrálo a výsledky ke zpracování odeslalo 34 družstev.

Soutěž probíhala v letos prodlouženém termínu od 11. do 26. května na domovských plochách školních či golfových hřišť na pravidly zadaném 9ti jamkovém SNAG hřišti. Soutěž je určena pouze dětem z přípravných nebo družinových golfových kroužků bez hendikepu, nebo s HP 45 a výše. Toto kritérium bylo u hráčů dodrženo. Ač nám počasí zrovna nepřálo, někde dokonce i zasněžilo, podle zaslaných fotografií jste si vesměs hru velmi užili.

Absolutním vítězem se stal GC Hradec králové, jehož hráči si s náročným hřištěm poradili za 98 ran. Dalšími postupujícími jsou: ZŠ 1. Máje –  Hranice (104), ZŠ V Domcích – Trutnov (106), Akademie Děti Hrají Golf – Ropice (108), ZŠ Masarykova – Telč (109), Zámecký GK Kravaře (109), GC Hluboká nad Vltavou (110), GK Symbióza Nebeská Rybná (111), Golfová škola Svobodné Hamry (116), ZŠ Opatovice nad Labem (120). 

Snímek obrazovky 2019-06-05 v 9.54.33Snímek obrazovky 2019-06-05 v 9.55.03


K vidění byly také skvělé individuální výkony. Na nejlepší skóre 23 ran dosáhla hned trojice hráčů: Štěpán Šafařík (GC Hradec Králové), Lukáš Mandelík (Akademie Ropice) a Eliška Prošková (GK Svobodné Hamry).

Snímek obrazovky 2019-06-05 v 9.55.15

Rádi bychom poděkovali všem mentorům a instruktorům, kteří věnují svou péči a čas dětem, ať už na základních školách nebo v golfových klubech. A zvláště pak těm z vás, kteří těch kroužků a školních přípravek zvládnete hned několik najednou!

S hráči postupujících družstev se těšíme na setkání na Albatrossu, ale rádi bychom, aby za námi na Albatross přijeli i všichni ostatní. Fandit, podpořit oblíbené hráče z postupujících družstev, ale i zahrát si soutěžní hřiště třeba s rodiči, až finalisté odehrají. Při turnaji je hodně k vidění a my u toho budeme, přijeďte také !!