Aktuality

ZAPOJTE SE DO PROJEKTU SE ŠKOLOU NA GOLF

Seznámit děti s golfovými základy a přiblížit golf široké veřejnosti. To jsou hlavní cíle projektu Se školou na golf, který Česká golfová federace nastartovala před dvěma lety. Golfové kluby, které by se chtěly zapojit do velmi úspěšného projektu, mají právě teď ideální příležitost.

Loni na projektu Se školou na golf spolupracovalo 59 golfových klubů a 190 škol. A golf si vyzkoušelo na 10 500 žáků a studentů u nás. „Rok 2015 byl pro rozvoj projektu příznivý. Vzrostl počet zapojených klubů i škol a golf byl vidět na větším počtu akcí, které navštívilo více než 50 000 lidí,“ prozradil koordinátor projektu Tomáš Malec.

Nikoho tak asi nepřekvapí, že ambice projektu pro sezonu 2016 jsou velké. „Plánujeme navýšení počtu dětí, které se s golfem seznámí. A navýšit chceme také počet golfových klubů a škol, které se do projektu aktivně zapojí,“ doplnil Tomáš Malec.

A proč je pro golfové kluby spolupráce zajímavá? „Česká golfová federace finančně podporuje kluby, které aktivně spolupracují se školami, a napomáhají tak plnění cílů projektu. Golf navíc představujeme na sportovně-kulturních akcích po celé České republice, které jsou zaměřené převážně na rodiny s dětmi,“ uvedl Tomáš Malec.

Letos se projekt Se školou na golf objeví minimálně na devatenácti akcích, jejichž příprava už je v plném proudu a ČGF bude prezentovat golf veřejnosti ve spolupráci s místními golfovými kluby.

krav7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: Lucie Gaudlová, foto: Mirek Skokan