Aktuality

Zájem o předmět golf roste, hlasí Velvary!

V roce 2017 odstartova spolupráce Základní školy ve Velvarech a blízkého Golf Clubu Beřovice a díky projektu Se školou na golf se povedlo zařadit golf do školního vzdělávacího programu (ŠVP) a děti mohou navštěvovat golfové tréninky v rámci školního vyučování.

„Začátky jsou vždy těžké, první rok se nám přihlásilo 5 dětí, letos už jich máme 8…za chvíli nás čeká druhé pololetí a já věřím, že další děti budou přibývat“, říká Jakub Maštalíř, trenér golfové třídy. Dětem je věnována maximální péče a rozhodně se nejedná jen o nesmyslné drilování. „S dětmi pracujeme komlexně po celý rok. Například teď během zimy jsme zahájili indoorovou přípavu, pilujeme techniku, etiketu a také nová pravidla, která začnou platit příští rok. Na jaře se opět vrhneme na hřiště“, dodává pětadvacetiletý trenér.

Projektu pomáhá také Nadace Hanuše Goldscheidera pro Český golf, která vybavila celou třídy golfovýmy sety. „Děti jsou z nich nadšené, ukazují je rodičům, babičkám a dalším příbuzným, aby se pochlubily“, doplňuje Maštalíř, který dětem předává své zkušenosti z vrcholového golfu (HCP +0,6). 

Skvělým výsledkem je skutečnost, že všechny děti i přes jejich nízký věk jsou po roce práce na hranici mezi klubovým a EGA hendikepem, což je velký příslib do budoucnosti. Těšíme se, jaké výsledky naše spolupráce s projektem Se školou na golf přinese v příštích letech“, dodává na závěr.

Přejeme Velvarům i Beřovicím co nejvíce golfových talentů a těšíme se na jejich výsledky na turnajích v příštím roce!