Aktuality

V Žabinách pokračují v golfovém předmětu. Nyní i s novými holemi

Čím dál více se děti na základních školách seznamují se sporty, s nimiž dlouhá léta nepřišly do styku. Ve školních osnovách si své místo našel i golf. Nově ho jako nepovinný předmět zařadila do školního vzdělávacího systému Základní a Mateřská škola Pramínek pro žáky prvního stupně.

Brněnská škola se vrhla do spolupráce s Golfovým Resortem Kaskáda a GK Žabovřesky. Žáci budou využívat v letním období driving range v Žabovřeskách, v zimě jim bude k dispozici Indoor Kaskáda na výstavišti, případně prostory areálu na Kaskádě. Novým dovednostem se učí jednou za čtrnáct dní po dobu dvou hodin.

A jak taková intenzivní dvouhodinovka vypadá? Pod vedením profesionála Adama Studeného se začíná golfovou rozcvičkou, pokračuje osvojováním pohybů v golfovém švihu, technikou provedení úderu, ale i testováním soustředění při puttování. Nezbytnou součástí je také výklad pravidel a golfové etikety. Děti zkrátka odcházejí z tréninku plné dojmů.

A to je i smysl, pro který se Česká golfová federace v rámci projektu Se školou na golf snaží tento sport na školách provozovat. Díky tomu si celá řada dětí přičichne ke golfu, a přitom nemusí platit vybavení, trenéra, tréninkové pomůcky, pronájem hřiště i simulátoru. ČGF toto díky projektu zajišťuje.

Každý žák navíc získává skvělý bonus v podobě nového dětského setu holí Wilson na celou sezónu. Díky poskytnutým prostředkům Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf mohou děti využívat hole nejen při samotné výuce, ale i doma. Slavnostní předávání nových setů se uskutečnilo 18. ledna 2019 v prostorách školy za přítomnosti koordinátora projektu Se školou na golf Josefa Karase, Tomáše Kroupy z Golf Resortu Kaskáda a trenéra Adama Studeného.

Cílem předmětu je žáky vést k pohybové aktivitě, jako nedílné součásti našeho života.Předmět je zaměřen na rozvoj pohybových dovedností dětí a vede je k poznání sama sebe po stránce fyzické i psychické. Žákům nabízí sportovní aktivitu, o kterou by se mohli dále zajímat, a ukazuje jim možnosti smysluplného využití jejich volného času. Tak hurá do toho. Hurá na golf!

Fotky i videa z předávání najdete na našem FB a IG!

IMG_0385

1 2 3 4 5 6 7