Aktuality

Se školou na golfu v Hořehledech už podruhé!

V Hořehledech se do nového projektu pustili opravdu pilně, proto si už podruhé můžete přečíst zprávu manažera resortu Martina Kopčáka. Jak se ukázkový den pro gymnázium z nedaleké Plzně povedl?

„Ke konci školního roku jsme u nás v Hořehledech uspořádali další seznámení školy s golfem, tentokrát pro Církevní gymnázium z Plzně a jeho studenty a studentky ze sexty. To vše v rámci nového projektu České Golfové Federace „Se školou na golf“, v rámci kterého jsou podporovány ty kluby, které pracují s mládeží a snaží se dětem ukázat, jak krásný sport je golf.

Fotografie k novince: Se školou na golf v Hořehledech II. (1)

Počasí bylo naprosto fantastické, a tak lehce před devátou hodinou dorazil k našem drivingu autobus se 30 nadšenými studenty. Rozděleni do skupin po deseti poslouchali vždy zhruba hodinu z úst Mgr. Karla Čelikovského (prezidenta Golf Clubu Hořehledy a předsedy komise pro Média a komunikaci při ČGF) teoretickou část. Dozvěděli se o fungování golfu jako sportu, seznámili se s golfovými pojmy, podobou golfového hřiště, skladbou holí a samozřejmě byl prostor i pro diskuzi.

Druhá skupinka se v tu samou dobu věnovala pod dozorem Ing. Jiřího Holce základům puttování a pohybu na greenu. Jiří Holec, několikanásobný účastník Mistrovství ČR v puttování, předával své znalosti a zkušenosti a v závěru své sekce vždy uspořádal soutěž v puttování na 5 jamek, aby si žáci vyzkoušeli i zkrácenou variantu golfového miniturnaje. Součástí této sekce bylo i seznámení s tréninkovou sadou Short Golf, která je ideální pro začínající golfisty a lze ji použít jak při venkovním, tak i vnitřním tréninku.

Poslední skupině se věnoval Martin Kopčák, general manager PilsnerGolf Resortu Hořehledy, rozhodčí II. třídy a golfový trenér. Vysvětloval základy bezpečnosti při pohybu na hřišti a především golfový odpal, který mohli všichni žáci libovolně zkoušet a trénovat.

Vždy po hodině se skupinky prohodily tak, aby žádný z návštěvníků o nic důležitého nepřišel. Finálem celého dopoledne byla soutěž o nejdelší odpal dívek a chlapců zvlášť.

Rádi bychom tímto za Hořehledy poděkovali Církevnímu gymnáziu v Plzni a profesoru Martinu Groulíkovi za spolupráci a ČGF za podporu. Se školou jsme již teď domluveni na pravidelné spolupráci a postupném seznamování všech ročníků s golfem!“