Aktuality

Se školou na golf v Hořehledech

Projekt České golfové federace s názvem Se školou na golf se poprvé představil před dvěma měsíci. V Hořehledech neváhali ani chvilku a ve spolupráci s nedalekou Církevní střední odbornou školou ve Spáleném Poříčí pro jejich žáky uspořádali seznamovací den s golfem. Jestli tento den svůj účel splnil, to si můžete přečíst přímo v aktuální zprávě z Hořehled:

Počasí nám sice příliš nepřálo, ale i přes drobné přeháňky a dokonce i krupobití k našem drivingu dorazil autobus s 60ti (!!!) nadšenými studenty. Rozděleni do skupin po dvaceti poslouchali vždy zhruba hodinu z úst Mgr. Karla Čelikovského (prezidenta Golf Clubu Hořehledy a předsedy komise pro Média a komunikaci při ČGF) teoretickou část. Dozvěděli se o fungování golfu jako sportu, seznámili se s golfovými pojmy, podobou golfového hřiště, skladbou holí a samozřejmě byl prostor i pro diskuzi.

Druhá skupinka se v tu samou dobu věnovala pod dozorem Ing. Jiřího Holce základům puttování a pohybu na greenu. Jiří Holec, několikanásobný účastník Mistrovství ČR v puttování, předával své znalosti a zkušenosti a v závěru své sekce vždy uspořádal soutěž v puttování na 5 jamek, aby si žáci vyzkoušeli i zkrácenou variantu golfového miniturnaje.

Poslední skupině se věnoval Martin Kopčák, general manager PilsnerGolf Resortu Hořehledy, rozhodčí II. třídy a golfový trenér, a vysvětloval základy bezpečnosti při pohybu na hřišti a především golfový odpal, který mohli všichni žáci libovolně zkoušet a trénovat.

Vždy po hodině se skupinky prohodily tak, aby žádný z návštěvníků o nic důležitého nepřišel. Finálem celého dopoledne byla soutěž o nejdelší odpal dívek a chlapců zvlášť. Oba vítězové atakovali svými ranami 100 metrovou vzdálenost.

Rádi bychom tímto za Hořehledy poděkovali CSOŠ Spálené Poříčí za spolupráci, ČGF za podporu a doufáme, že se nám na základě této akce podaří zformovat zájmový golfový kroužek a umožnit tak dětem hrát golf pravidelně.

hor6   hor7

hor3   hor2

Text: Martin Kopčák, generální manažer PilsnerGolf Resortu Hořehledy