Aktuality

Se školou na golf v Hořehledech

Čtyři dny, 2 školy, 26 hodin a 605 dětí. A nekonečné množství zábavy, smíchu, běhání, soutěžení a golfu. Tak vypadal uplynulý týden spolupráce Golf Clubu Hořehledy a základních škol v Blovicích a Spáleném Poříčí.

Video řekne víc než tisíc slov, takže zde se můžete podívat, jak se dětem golf v tělocvičně líbil.

Pondělí a úterý jsme děti seznamovali v tělocvičně základní školy v Blovicích. Za dva dny jsme zvládli 394 dětí ze všech ročníků. U mladších jsme ubrali na teorii a především pracovali s indoorgolfovými sadami Shortgolf. Po lehkém rozcvičení a seznámení s vybavením jsme se zaměřili na jednoduchou koordinaci ruka – oko, kdy jsme nejdříve házeli a poté trefovali holemi jednotlivé terče. Závěrem každé hodiny jsme si pořádně zasoutěžili. U starších jsme přidali povídání o golfu (čím se hraje, kolik stojí, kdo ho hraje) a více se soustředili na techniku provedení úderů. O soutěže jsme nepřipravili ani je.

Ve středu a čtvrtek jsme zavítali do Spáleného Poříčí, kde jsme se díky menšímu počtu žáků (211) mohli na každého více soustředit a pomáhat už i s detaily držení hole a protahování úderů. Stále však stěžejním bodem seznámení zůstaly soutěže, které děti ohromně bavily.

Ve vzniklé spolupráci chceme pokračovat ať už formou opakovaných návštěv obou škol, tak i dopravou dětí na naše golfové hřiště a ukázkou golfu přímo v jeho srdci. Pokud aktivity budou pokračovat podle plánu, rádi bychom v dohledné době otevřeli na školách volitelný předmět golf!

Tuto akci pomohlo a podpořilo zrealizovat řada úžasných lidí a institucí. Musíme poděkovat ředitelce ZŠ Blovice paní Kohoutové, stejně jako řediteli ZŠ S. Poříčí panu Šefflovi a jeho zástupkyní paní Tikalské. Velkou pochvalu rovněž zaslouží učitelský sbor obou škol, který se perfektně zapojil. Akce by neproběhla bez výrazné podpory České Golfové Federace a jejího projektu Se školou na golf, stejně jako podpory města Spálené Poříčí. A na závěr bychom rádi poděkovali všem dětem, které se bez rozpaků a se zájmem do golfu pustily!

(zdroj: www.golf-horehledy.cz)

IMG_4886 IMG_4889 IMG_4895 IMG_4907 IMG_4909 IMG_4911