Aktuality

Se školou na golf na cestách, roadshow pokračuje i v září!

Během celého roku můžete vidět stany SŠNG na nejrůznějších akcích a přímo tam zažít první golfové seznámení a vyzkoušet si nejen putt ale i pravý golfový odpal. Od Brna přes Třebíč, Prahu až po Karlovy Vary jsme už letos ukazovali nejen mladým nadšencům krásy tohoto gentlemanského sportu. Zdaleka však nejsme u konce…

Září je již tradičně ve znamení sportovních akcí a festivalů pro děti a u toho nemůže chybět ani náš projekt Se školou na golf. Hned začátkem prvního měsíce nového školního roku jsme se zúčastnili akce, kde toho času byla pravděpodobně největší koncentrace mladých sportovních talentů v republice – národního finále Sazka Olympijského víceboje! Akce, která je pod patronátem Českého Olympijského výboru, probíhala v nádherném sportovním areálu VÚT v Brně. Přes okresní a krajská kola se ty nejlepší sportovci a sportovkyně, reprezentující své školy, probojovali až sem na Národní finále, kde mohli poměřit své síly v té největší konkurenci.

Hlavní myšlenkou této akce je přimět děti k všestrannému pohybu, čemuž napovídá i rozmanitý výběr disciplín: sprint 60 metrů, skok daleký, hod medicinbalem, shyby, švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem, běh na 1000 metrů, dribling a plavání. Těchto dvanáct sportovních disciplín je zaměřeno na komplexní pohybový rozvoj dětského aparátu. „Je vidět, že ty děti od mala sportují a věnují se všem pohybovým schopnostem a dovednostem. „Golf je technicky poměrně hodně náročný sport, a tak především těm nejmenším dělá ze začátku problém koordinace těla při švihu, ale tady to je radost se dívat…přijde mi, že chvílema jim to jde líp, než mně“, říká s úsměvem jeden z trenérů, Jonáš Filgas.

Další akcí, kam zavítáme je Festival sportu v Hradci Králové. Akci, která nahradila dřívější Nábřeží sportu, pořádá již několikátým rokem Magistrát Hradce Králové a koná se v krásném prostředí Jiráskových sadů. I zde si děti budou moci vyzkoušet nejrůznější sportovní disciplíny a my budeme u toho!

Tím však nabitý kalendář rozhodně nekončí. V sobotu 15. září jsme doslova na roztrhnutí – kromě sportovní akce v Golf Clubu Hostivař jsme součástí velkého Wannado festivalu v Plzni. Koncem měsíce, konkrétně 22. září, završíme naší túru na sporťáčku v Ostravě!

Více info a fotek najdete také na Facebooku nebo Instagramu Se školou na golf!