Aktuality

Se školou na golf v Kynžvartu

V naší pravidelné rubrice se dnes podíváme až na samotný západ naší republiky – do Kynžvartu, kde projekt SE ŠKOLOU NA GOLF funguje již od roku 2014.

V GC Kynžvart se mohou těšit ze spolupráce s více jak 50 dětmi, které prokazují velmi dobré zlepšení každým tréninkem. Velkou výhodou je celková podpora dětí klubem, kdy za v podstatě symbolický roční poplatek mají skvělé zázemí v podobě velkého driving range a rozlehlých cvičních ploch kolem celé klubovny. Díky tomu daří tréninky s většími skupinkami zvládnout i větší množství dětí bez jakýchkoliv prodlev se střídáním hráčů. Bonusem je i možnost půjčení holí pro ratolesti, tudíž rodičům odpadá jakákoliv nutnost ze začátku pořizovat nákladné hole. V tom pomohla i Česká golfová federace, konkrétně Nadace Hanuše Goldschiedera, která nám poskytla dětské hole a my tak můžeme golf přiblížit dětem daleko lépe.

V současné době GC Kynžvart zapojil do projektu „Se školou na golf“ čtyři základní školy v okolních městech a menších vesnicích (Mariánské Lázně – Úšovice, Velká Hleďsebe, Drmoul a Lázně Kynžvart). V letní sezoně jsou k tréninku využívány jak cvičné plochy v blízkosti klubovny, tak i hřiště samotné, kde se zkušenější hráči zdokonalují ve strategii hry, hře samotné, ale i v course managementu, aby byli připraveni vyrazit na jakékoliv hřiště a nemuseli se obávat „kázání“ marshala či se potýkat s problémy na hřišti. S tím souvisí i výuka pravidel, která probíhá nejlépe přímo na hřišti, kde děti vidí i názornou ukázku a mohou si konkrétní pravidlo zažít v praxi, čímž si ke slovnímu výkladu daného pravidla přidají i vizuální pomůcku a jsou schopni dané zkušenosti a znalosti lépe uplatnit při hře. Naopak v zimních měsících tréninky probíhají přímo v tělocvičnách výše uvedených škol. Na veškeré tréninky dohlíží Head Pro GC Kynžvart p. Helmut Pszota se svými 3 asistenty, kteří jsou velmi dobrými hráči golfu. V zimě se snaží nejen dbát na golfové dovednosti hráčů, ale celkově na jejich sportovní zdatnost a jsou pro ně připravené velice rozmanité tréninky v podobě hry fotbalu, florbalu a dalších her ke zlepšení fyzické dovednosti dětí, ale je dáván důraz i na týmovou hru a samozřejmě i na fair play. Přece jenom nejde jen o to vychovat skvělé golfisty, ale především lidi, kteří budou ctít pravidla a zásady.

Samozřejmě máme štěstí i na zájem rodičů, kteří svá dítka vozí z okolních vesnicí několik kilometrů vzdálených od našeho hřiště. Bohužel v tomto regionu nemáme žádné velké město s početným množstvím dětí, takže jsou děti mnohdy nuceny dojíždět větší vzdálenost z vesniček v okolí.

V letošním roce máme čest spojit akademii s profesionální českou hráčkou Šideri Váňovou, která se v určitých intervalech vrací na naše hřiště, aby našim nejmenším golfistům poradila s jejich hrou a je pro ně velkou inspirací. Bude i součástí našeho příměstského campu, který je pořádán našimi trenéry, kteří jsou dětmi a jejich rodiči vyhledávanými lektory v širokém okolí a jejich jméno je právě v této oblasti velmi známé.

Pro děti pořádáme vlastní sérii turnajů, která je spojena se sérii pro dospělé a díky tomu mají děti možnost se podívat na velké hřiště, což na mnoha hřištích nemají a jsou v nadsázce řečeno odkázání na „pouhé odpalování na drivingu“.

 

IMG_4653 IMG_4707 IMG_20180522_163308 IMG_20180522_163752