Aktuality

Premiéra na Kaskádě: Týmový turnaj základních škol

Premiérový ročník turnaje základních škol se konal v úterý 5. června v Golf Resortu Káskáda. Šest družstev a 36 začínajících golfistů bude bojovalo o putovní pohár a další krásné ceny. Turnaj v rámci svého projektu Se školou na golf pro dětské týmy připravila Česká golfová federace za podpory AŠSK, české PGAC a R&A.

Turnaj byl určen pro školy, které mají výuku golfu zařazené jako volitelné předměty a tréninky probíhají v rámci školní výuky. Jsou to: ZŠ TrutnovZŠ Kuřim25. ZŠ PlzeňZŠ a MŠ Dělnická – Karviná, ZŠ Komenského – Slavkov u Brna a ZŠ Velvary.

Mladí sportovci se za doprovodů svých učitelů a trenérů sešli na Kaskádě již v pondělí, aby si vyzkoušeli hřiště, které je čekalo druhý den, respektive vyladili poslední herní nedostatky na drivingu. Po slavnostní večeři následovalo oficiální focení týmů s putovním pohárem a večerní losování flightů. Následující den na začínající golfisty čekala perfektně připravená šesti jamková akademie se kterou si všichni poradili nad očekávání. I díky zajímavému formátu texas scremble bylo k vidění mnoho berdie a družstva tak byla schopna atakovat hranici paru hřiště.

Po obědě čekala na hráče další výzva. Na tréninkových plochách absolvoval každý účastník turnaje šest dovednostních diciplín: putt (1m, 3m, 10m), chip (15m, 20m) a pich (50m). Body získané v těchto soutěžích se odečítaly od výsledků ze hřiště a tak i týmy, kterým to dopoledne nešlo podle představ, měly možnost zabojovat v odpoledních hodinách.

Výsledky turnaje Základních škol:

1. místo: 25. ZŠ Plzeň – Ludvík Míka, Jessica Gütter, Filip Rataj, Daniela Soukupová, Dan Hanibal, Adam Novák.

2. místo: ZŠ Trutnov - Alžběta Jakwerthová, Lucie Svobodová, Anna Švecová, Jan Velikovský, Jakub Kolesa, Filip Kvášovský.

3. místo: ZŠ a MŠ Dělnická – Karviná - Tereza Konkolská, Ondřej Uvíra, Martina Kohutová, Jan Wolf, Julie Brzá, Adam Rybařík.

4. místo: ZŠ Kuřim - Adam Lhoták, Adam Eremiáš, Robin Ušel, Tereza Boháčková, Adam Floch, Vojtěch Heneš.

5. místo: ZŠ Komenského – Slavkov u Brna - Antonín Havrda, Ondřej Orálek, Tereza Rožnovská, David Konečný, Jan Marek, David Kachlík.

6. místo: ZŠ Velvary – Jiří Beneš, Tomáš Sládek, Michal Pekárek, Viktorie Bakalářová, Saša Velička, Patrik Kohm.

 

Celý turnaj probíhal v přátelské, byť soutěžní atmosféře a tímto bychom rádi poděkovali všem hráčům a učitelům za účast i přístup, dále pak Golf resortu Kaskáda, Czech PGA, ČGF, R&A a firmě Tony Trevis za pomoc při organizaci turnaje.

 

Více fotek naleznete na našem Facebooku, Instagramu nebo Flickeru: https://www.flickr.com/photos/czechgolf/sets/72157697707860405

DSC_6516 DSC_6520 DSC_6522 DSC_6527 DSC_6531 DSC_6540