Aktuality

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli cestu ke golfu

Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády se uskutečnil v roce 2003.

Také ten letošní liberecký (23. – 28. června) měl pořádný ohlas. Několikahodinové přenosy ze závodů vysílal kanál ČT Sport, do soutěží se zapojilo 4133 sportovců v osmnácti sportech.

Stanoviště České golfové federace, na kterých bylo možné vyzkoušet si první golfové kroky pod vedením vyškolených cvičitelů, bylo hned vedle centra ODM – Home Credit Areny. Návštěvnost byla nárazová – podle toho, jak se závodníci vraceli ze svých sportovišť v libereckém okolí. Poslední odpoledne před závěrečným ceremoniálem ODM ale bylo v golfových stanech pořádně nabito; soutěže aktivní děti vtáhly a řada z nich se svěřovala, že nový sport je skutečně nadchnul.

IMG_1967 IMG_1968 2 IMG_1968