Aktuality

Morava zválcovala Čechy! Titul mistra SNAGU putuje do Ropice

V pátek 26. srpna se v krásném Albatros golf resortu během doprovodného programu turnaje European tour – DD REAL CZECH MASTERS – uskutečnil souboj o národního mistra ČR ve SNAGU. Jarní kvalifikací postoupilo deset družstev, které reprezentovaly své základní školy, respektive golfové kluby. Z vítězství se nakonec s náskokem šesti ran radoval tým Děti hrají golf, jejichž základnou je slezská Ropice.

Ještě ve čtvrtek viselo nad finálovým kolem spoustu otazníků. Pořadatelé se totiž obávali předpovědi počasí, která hlásila silný déšť. „Po loňských zkušenostech, kdy jeden den bylo 35 a druhý 15 stupňů s deštěm jsme apelovali na kapitány všech týmů, aby byli připraveni i na tuto variantu“, říká jeden z pořadatelů, Tomáš Přikryl, projektový manažer ČGF. Loňský ročník zastihnul všechny účastníky neočekávaným nečasem. Loňský ročník byl podobný…celé léto ani kapka a sotva přijde finálové kolo tak tu máme skoro podzim“dodává za Českou snagovou asociaci Lenka Dvorská.

Hned v ranních hodinách se sice přes hřiště nedaleko Berouna přehnala letní přeháňka, úderem jedenácté hodiny však nebylo pochyb, že se turnaj uskuteční a to navíc „v suchém triku“. Po úvodních formalitách jako prezentace týmů, vysvětlení pravidel nebo rozlosování finálových flightů bylo vše připraveno k úvodnímu odpalu.

„Kvůli zachování fair play byl všem rodičům ale i trenérům zakázán vstup na hřiště, aby se všichni hráči mohli soustředit pouze na sebe a na svou hru a zvykli si tak na určitou míru samostatnosti, které se v budoucnu rozhodně nevyhnou“, doplňuje Lenka Dvorská.

Všechny týmy přijely ve vrcholové formě, a tak bylo více než jisté, že výsledky budou velmi těsné a bude rozhodovat každá rána. Několik borců pak dokázalo přetavit svou snahu o perfektní ránu ve skutečnost a k vidění tak bylo dvakrát HOLE IN ONE. První v podání Michala Mandelíka z Ropice padlo hned na 2. jamce a druhé obstaral na jamce č. 5 Aleš Zabloudil z Radíkova.

Po dohrání posledního flightu následoval oběd a chvilka času podívat se druhé kolo turnaje European tour, kde tou dobou ještě několik Čechů pomýšlelo na cut. Ve tři hodiny odpoledne pak v turnajové vesničce proběhlo slavnostní vyhlášení a předávání cen.

Národním mistrem ČR se pak po skvělých výkonech stalo družstvo Děti hrají golf z Ropice. Tým hrál ve složení Petr Bojda, Sofie Sklářová, Michal Mandelík a Lukáš Mandelík. Posledně jmenovanému se pak povedlo obejít celé hřiště za pouhých 22 ran, čímž o 3 rány předčil druhého nejlepšího hráče dne a bratra v jedné osobě, Michala Mandelíka. Na druhém místě skončil Zámecký Golf Club Kravaře se složení Tereza Derichová, Tomáš Hofman, Kateřina Hatalová a Vanessa Fajkusová. Bronz pak putuje do Radíkova, za který nastoupili Aleš Zabloudil, Patricie Žeralíková, Matěj Vašinka a Lukáš Konečný.

Po vyhlášení si pořadatelé připravili pro děti, které cestovaly i několik stovek kilometrů ještě jedno překvapení. Přímo na Driving Range pro ně byla nachystaná golfová klinika v podání předního českého profesionála, Lukáše Tintěry, a jednoho z nejlepších českých amatérů, Šimona Zacha. Oba hráči pak dětem předvedli kus svého umu, došlo i na debatu o tréninkovém režimu a dalších informací ze života golfových profíků.

„Turnaj skončil nad očekávání dobře. Jsme moc rádi, že jsme se letos obešli bez deště, popřípadě nepříjemných teplotních výkyvů, a tak si děti mohli naplno užít finálové kolo letošního turnaje ve SNAGU. Jsme moc rádi za spolupráci s Českou snagovou asociací a věříme, že turnaj posuneme příští rok zase o kus dál“,dodává za Českou golfovou Federaci Josef Karas, koordinátor projektu Se školou na golf.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=OO7uJXM18pQ&frags=pl%2Cwn

Sledujte také náš Facebook a Instagram, kde najdete více fotek a dalších zajímavostí: www.facebook.com/seskolounagolf

 

Snímek obrazovky 2018-09-01 v 14.37.31 Snímek obrazovky 2018-09-01 v 14.24.13 Snímek obrazovky 2018-09-01 v 14.50.27 Snímek obrazovky 2018-09-01 v 14.50.51