Aktuality

Golf nejen na automobilové slavnosti

S koncem školního roku je namístě připomenout dosavadní průběh projektu Se školou na golf, který je pro Českou golfovou federaci stále stěžejní.  V letošním roce počet zapojených škol přesáhl dvě stovky a klubů, které se výuky žáků chopily, je už více než padesát.

Přestože nejčastěji je speciální dětské vybavení v permanenci ve školních tělocvičnách, nebylo v letošním školním roce výjimkou, že golfovou holí se švihalo na místech, kde byste za normálních okolností golfistu hledali jen stěží. Barevný stan projektu jste mohli v plynulých týdnech potkat nejen v pražských Letenských sadech, či na náplavce Hořejšího nábřeží, ale například i na atletickém stadionu ve Zlíně v rámci Film Festivalu, či v plzeňském OC Plaza. V prostorách bohnické léčebny v Praze byl dokonce projekt Se školou na golf součástí dětské zóny při velké automobilové slavnosti s názvem Legendy.

Jak uplynulé akce hodnotí koordinátor projektu Tomáš Malec? „Každé místo je jiné, protože většinou potkáváme relativně odlišné skupiny lidí. Jedno je ale téměř vždy společné – golf děti velmi baví a často si jej zkouší i jejich rodiče,“ prozradil pozitivní ohlasy. „Největší, co do počtu lidí, byla asi akce na Letné v Praze. Golf byl sice jen doplňkovou aktivitou, ale celkem se v areálu vystřídalo více než 20 000 lidí,“ vzpomněl Malec rodinný festival Kašpárkohraní, který se konal v polovině června v Praze.

Na vybrané akce s týmem projektu vyrazila dokonce i kamera Regionální televize, takže v jejím vysílání jsou kromě krátkých reklamních spotů k vidění i reportáže, které vám přiblíží, jak vypadá mnohdy první setkání dětí s golfovými holemi.
A další reportáže z dalších akcí budou následovat. „V plánu máme ještě celou řadu akcí, na kterých představujeme golf nejen dětem, ale i dospělým, kteří se s tímto sportem ještě nesetkali. V rámci projektu Sporťáček se například podíváme v příštích týdnech do Českých Budějovic, do Prahy, Brna i Plzně,“ potvrzuje nabitý program Tomáš Malec, který projekt za Českou golfovou federaci zaštiťuje.

FestSportu Legendy Nápla sport