Aktuality

GOLF NA PEDAGOGICKÉM SEMINÁŘI TĚLO PRAHA

Koncem srpna se na UK FTVS uskuteční další ročník prakticky vzdělávacího semináře Tělo Praha, který je určen pedagogům tělesné výchovy, vedoucím školních sportovních kroužků, ale i dalším učitelským pracovníkům. Tentokrát nebude chybět ani golf.

Projekt České golfové federace Se školou na golf se těší rok od roku většímu zájmu. Důkazem toho je neustále rostoucí počet zapojených klubů i škol. „Zatímco v roce 2017 to bylo 35 klubů, v letošním roce už 47“, dodává koordinátor projektu Josef Karas.

Zlomovým momentem bylo navázání spolupráce s Asociací školních sportovních klubů (AŠSK) a podpora MŠMT. Díky tomu si dnes děti na základních školách mohou zvolit výuku golfu jako jeden z volitelných předmětů, podobně jako třeba hudební výchovu či informatiku. „Snažíme se bořit legislativní i společenské bariéry a pomalu posouváme golf mezi u nás běžně provozované sporty“, doplňuje Tomáš Přikryl, projektový manažer ČGF.

Pomoci tomu má i prezentace golfu a projektu Se školou na golf na semináři Tělo Praha. V devadesátiminutových blocích bude pedagogům představen golf jako sport, včetně hlavních aspektů, které má na lidský organismus. „Golf je úžasný sport, který rozvíjí jak fyzickou, tak psychickou stránku dítěte. Klade velký důraz na technickou přesnost, takže s dětmi je třeba pracovat na koordinaci celého těla, rovnováze a to při určité míře dynamiky a výbušnosti. Zároveň učí poznávat sebe sama, kontrolovat emoce, rozvíjí představivost“, vysvětluje Karas, který sám prošel všemi mládežnickými kategoriemi a dopracoval se až k HCP 1. „Nejkrásnější je na tom to, že poznáte spoustu přátel, máte možnost procestovat kus světa, dostat se na univerzitu v zahraničí a ještě se u toho náramně bavit“,  dodal čtyřiadvacetiletý student UK FTVS.

http://www.telopraha.cz